Supreme Wrestling

August 31, 2019

Supreme Arena

Madison, Indiana



*Supremo de Cara pinned JB Kidd


*Aaron Abbott pinned Ryan Roswell


*"Pure Evil" Nic Noble and Seth Geen w/ "Devious" Darrin O'Neal pinned Lillie Lockhart and "Wildthing" Chuck McRoberts


*The Mid America Heavyweight Championship match between Tommy Jack McGee and champion "The Architect of Torment" Angus Barnett w/ Darrin O'Neal ended in a double countout


*Supreme Heavyweight Champion "The Face of Supreme" Leon Elliot retained his title, pinning Kalmar the Raider

Supreme Wrestling Final Friday August 2019

August 30, 2019

Supreme Arena

Madison, Indiana



*Tommy Jack McGee won a Battle Royal to determine entry into Surviving the Steel. The entry order is as follows:

1. Ryan Roswell

2. Aaron Abbott

3. "Custom Made" Eric Draven

4. Seth Geen

5. "Unbreakable" Chet Rippley

6. "Wildthing" Chuck McRoberts

7. "The Architect of Torment" Angus Barnett

8. Tommy Jack McGee


*Supremo de Cara defeated "Custom Made" Eric Draven by disqualification


*Seth Geen w/ "Devious" Darrin O'Neal pinned Aaron Abbott


*"Wildthing" Chuck McRoberts pinned Ryan Roswell


*Lillie Lockhart pinned Josee Rae w/ Eric Draven


*Tommy Jack McGee and "The Crusader" Tommy Cash defeated "Pure Evil" Nic Noble and "The Architect of Torment" Angus Barnett w/ Darrin O'Neal by disqualifcation


*"Unbreakable" Chet Rippley pinned "Playboy" Mike Trusty w/ Sunshine


*"The Gift" Jason Kincaid pinned "Tailor Made" Roger Malcolm


*Supreme Heavyweight Champion "The Face of Supreme" Leon Elliot pinned Yukon Mike to retain the title

Supreme Wrestling

August 24, 2019

Supreme Arena

Madison, Indiana



*Jeremy Bevins suspended The Blackhearts indefinitely


*Aaron Abbott and Supremo del Caro defeated Big 'n Tasty w/ Sunshine by disqualification when
Sunshine hit Abbott with her purse. After the match, Jeremy Bevins suspended "Sweet" William Valentine indefinitely after he punched and tried to suffocate Supreme commentator Jason Cohen with a plastic bag


*Beauty and the Beast defeated "The Architect of Torment" Angus Barnett and Seth Geen


*"Unbreakable" Chet Rippley pinned JB Kidd to win the final spot in Surviving the Steel


*"The Face of Supreme" Leon Elliot pinned Ali Shabazz



__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



Supreme Wrestling

August 17, 2019

Supreme Arena

Madison, Indiana



*Aaron Abbott pinned JB Kidd after a Disaster Kick


*Trashbag Timmy defeated Mortimer Blankenship III after Morty used a golf club


*Seth Geen w/ "Devious" Darrin O'Neal pinned Lillie Lockhart to qualify for Surviving the Steel after Josee Rae interfered


*"Custom Made" Eric Draven w/ Mortimer Blanenship III and Josee Rae pinned Cara de Supremo in a Loser Leaves Supreme Match


*The Mid America Heavyweight Championship Match between "Wildthing" Chuck McRoberts and champion "The Architect of Torment" Angus Barnett w/ Darrin O'Neal ended in a double countout when Barnett put his hands on McRobert's daughter and the two brawled to the back


*"Wild 'n Free" Tommy Jack McGee defeated "Tailor Made" Roger Malcolm w/ Mortimer Blankenship III and Josee to qualify for Surviving the Steel


*The main event between The Blackhearts and "Superbeast" Rob Royale vs Yukon Mike and "The Face of Supreme" Leon Elliot in a handicap match ended in a no contest.


____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



Supreme Wrestling

August 10, 2019

Supreme Arena

Madison, Indiana



*Aaron Abbott pinned JB Kidd to qualify for Surviving the Steel


*"Big Time" Josh Lewis pinned Cara de Supremo


*The Crusader w/ "The Preacher" Tommy Jack McGee pinned Seth Geen w/ "Devious" Darrin O'Neal


*"Custom Made" Eric Draven w/ Josee pinned "Unbreakable" Chet Rippley after hitting him with a chain


*"Wildthing" Chuck McRoberts pinned Mr. Blackheart w/ Blackheart #2 and Rob Royale to qualify for Surviving the Steel


*Ryan Roswell pinned Cara de Supremo to qualify for Surviving the Steel


*"The Face of Supreme" Leon Elliot defeated "The Architect of Torment" Angus Barnett w/ Darrin O'Neal by disqualification


*Leon Elliot and Beauty and the Beast defeated Eric Draven, "Superbeast" Rob Royale, and Josee Rae



_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Supreme Wrestling

August 3, 2019

Supreme Arena

Madison, Indiana



*J B Kidd pinned Aaron Abbott after a distraction from Ryan Roswell


*Big 'n Tasty defeated Lillie Lockhart and Sheriff Clyde


*Cara de Supremo pinned Ryan Roswell after a distraction from Aaron Abbott


*The Crusader defeated Seth Geen w/ Nic Noble and Angus Barnett by countout


*Mr. Blackheart pinned "The Face of Supreme" Leon Elliot after a distraction from "Superbeast" Rob Royale and a second Blackheart pinned him


*"Wildthing" Chuck McRoberts pinned "The Architect of Torment" Angus Barnett w/ Seth Geen


*The Crusader, Leon Elliot, and Chuck McRoberts defeated Legion in a 6 man tag team match